Homeopatska medicina više od dva stoljeća pruža mnoge jasne prednosti u liječenju širokog spektra gastrointestinalnih poremećaja.
Individualni program
Homeopatsko liječenje podupire prirodne mehanizme homeostaze koji djeluju na ponovnom uspostavljanju simbioze između mikrobioma i imunološkog sustava, smanjujući lokalnu i sustavnu upalu, te na taj način pogoduju cijelom organizmu.
Probavni sustav se sastoji od gastrointestinalnog trakta i pomoćnih organa za probavu (jezik, žlijezde slinovnice, gušterača, jetra i žučni mjehur). Probava uključuje razgradnju hrane na sve manje i manje komponente, sve dok se ne mogu apsorbirati i asimilirati u tijelo. Proces ima mnogo faza, od kojih prva počinje u ustima.
Homeopatska medicina & Liječenje gastrointestinalnog trakta
Homeopatska medicina danas je nezamjenjiv alat u liječenju gastrointestinalnog trakta i probavnih poremećaja, te brojnih bolesti koje proizlaze iz disfunkcije crijeva i ostalih dijelova gastrointestinalnog trakta. Danas mogu sa sigurnošću reći da svaka osoba koju sam liječila bez obzira zbog čega je tražila pomoć homeopatske medicine imala je neki problem gastrointestinalnog trakta, uključujući i djecu (npr. kod djece koja se bore s alergijama, trećim krajnikom, čestim infekcijama, kožnim oboljenjima…). Zato znanost i umjetnost homeopatske medicine ne može se zanemariti jer individualni i holistički pristup koji homeopatska medicina slijedi nezamjenjiv je alat liječenja današnjeg čovjeka.
Gastrointestinalni (digestivni) trakt – naš drugi mozak
Sastoji se iz niza uzastopnih dijelova, koji su zaslužni, u pojedinim fazama za varenje i apsorpciju.
Sačinjavaju ga:
- usna šupljina,
- zubi,
- jezik,
- ždrijelo,
- jednjak,
- želudac,
- jetra,
- žučni mjehur
- pankreas,
- tanko crijevo,
- debelo crijevo.
HOMEOPATSKA TERAPIJA USPJEŠNO I BEZ NUS POJAVA POMOĆI ĆE VAM U LIJEČENJU BROJNIH BOLESTI VEZANIH UZ DISFUNKCIJU GASTROINTESTINALNOG TRAKTA & PROBAVNIH POREMEĆAJA
Danas je sve više dokaza da brojne bolesti koje su na prvi pogled nepovezane s crijevima, proizlaze iz disfunkcije crijeva ili su pod njihovim snažnim utjecajem.
Uobičajeni probavni poremećaji & Homeopatska terapija
- Gastroezofagealna refluksna bolest -GERB
- Peptička ulkusna bolest (PUD) i gastritis
- Crijevna viroza / rotaviroza
- Osjetljivost na gluten i celijakija
- Upalna bolest crijeva (IBD)
- Sindrom iritabilnog crijeva (IBS)
- Zatvor.
- Hemoroidi
- Divertikulitis
- Žučni kamenci
- Giardijaza / parazit Giardia lamblia
- SIBO ( pretjerani rast bakterija u tankom crijevu )
- SIFO (pretjerani gljivični rast u tankom crijevu )
- Crohnova bolest
Na blogu- zdravlje žena – pratite postove o poremećajima i bolestima gastrointestinalnog trakta
Što je crijevna mikrobiota?
U crijevima čovjeka živi oko 100 milijuna živih bakterija. Imaju brojne funkcije, pomažu nam u probavi hrane, ali djeluju i na cijelo tijelo i od vitalne su važnosti za naše fizičko i mentalno zdravlje.
Beba stječe mikrobiotu već tijekom porođaja. Prvi mikroorganizmi koji koloniziraju tijelo bebe potječu iz rodnice majke, zato je važna mikrobiota majke prije trudnoće, da beba kad se rodi ima što bolju sposobnost da razlaže hranu, da je apsorbira, te da krv štiti i hrani bebine stanice. Fiziološka mikrobiota intenzivno se formira tijekom prvih mjeseci života i značajno se razlikuje u djece rođene vaginalno od one rođene carskim rezom, kao i u one na umjetnoj prehrani u odnosu na onu hranjenu majčinim mlijekom.
Što može uništiti mikrobiotu crijeva?
Antibiotici i mnogi drugi lijekovi
Kontracepcijske pilule
Često uzimanje lijekova protiv bolova
Poremećaji u prehrani
Razni utjecaji okoliša
Promjene crijevne mikrobiote uočene su u različitim bolestima probavnog sustava: sindroma iritabilnog crijeva, kroničnih upalnih crijevnih bolesti poput ulceroznog kolitisa i Crohnove bolesti, karcinoma crijeva i nealkoholne masne jetre.
Zašto je važna mikrobiota?
Sudjeluju u procesima probave, posebno probave šećera i masti
Poboljšavaju apsorpciju oligoelemenata – Oligoelementi ili mikroelementi – koncentracija im je manja od 0,04%. Najvažniji su željezo, cink, bakar, jod, mangan, kobalt, olovo, silicijum, stroncijum, arsen, molibden, brom, fluor, litijum, berilijum, barijum, aluminijum i krom
Sprečavaju prolazak štetnih mikroorganizama – virusa, bakterija i ostalih štetnih čestica
Omogućuju pravilno morfološko i funkcionalno sazrijevanje probavnog sustava kod djece
Sudjeluju u proizvodnji i apsorpciji vitamina K i vitamina B skupine
Sudjeluju u razgradnji žučne kiseline
Kontroliraju crijevne plinove
Rezervirajte svoj termin
Vjerojatno ste već napravili mnoštvo pregleda, ali još uvijek niste zadovoljni sa rješenjem vaših problema. Ovdje ćete dobili individualni, holistički pristup kroz homeopatsku terapiju i niz savjeta za brže rješavanje vaših tegoba.
Prva homeopatska terapija uključuje:
- Pojašnjenje vaših glavnih zdravstvenih pritužbi, vaši ciljevi i prioriteti
- Ukupni simptomi-iz prošlosti, sadašnjosti glavnih tjelesnih sustava ili organa, “od glave do pete “
- Analiza vaših laboratorijskih nalaza koje do sada imate
- Sveobuhvatan upitnik – Analiza
- Prva konzultacija u trajanju od 60 do 90 minuta
- Upute s preporukom nakon razgovora
- Svakih 7 dana kontrolno savjetovanje
Kontrolna homeopatska terapija uključuje:
- Kontrola homeopatska konzultacija održava se otprilike 4 tjedna kasnije
- Trajanje od prilike 30-45 minuta
- Tijekom daljnjih konzultacija procjenjujemo promjene koje su se dogodile na svim razinama (fizičkoj, emotivnoj, mentalnoj, energetskoj ) i dogovaramo daljnju terapiju za vaš osobni plan liječenja
Koliko homeopatskih terapija je potrebno?
To ovisi o svakoj osobi i procjenjuje se s obzirom na trenutne zdravstvene pritužbe svakog klijenta. Prva pomoć i akutne pritužbe uglavnom ne iziskuju dugi homeopatski tretman , dok kronične bolesti zahtijevaju dulje liječenje.